previous pauseresume next

هفتمین همایش بیماران نقص ایمنی اولیه

هفتمین همایش بیماران نقص ایمنی اولیه روز جمعه مورخ ۹۷/۰۲/۰۷ مصادف با هفته نقص ایمنی برگزار گردید. این همایش که هر ساله انجام می گردد، با برنامه های متعدد از جمله سخنرانی خانم دکتر رویا شرکت، برنامه های مفرح برای کودکان، تقدیر از حمایت کنندگان انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی و اهداء جوایز به کودکان عضو انجمن به پایان رسید.

هفته جهانی نقص ايمنی اوليه، ۲ تا ۹ اردیبهشت ماه سال جاری (۲۹-۲۲ آوریل ۲۰۱۸)

هفته جهانی نقص ایمنی توسط انجمن بین‌المللی نقص ایمنی نامگذاری شده است و سازمان‌های مختلف در کشورها هر ساله با هدف افزایش آگاهی سطح جامعه، به ارائه اطلاعاتی در خصوص بیماری های نقص ایمنی اولیه می‌پردازند. این امر بسیار حائز اهمیت می باشد چرا که در جهت پیشگیری، تشخیص به موقع و درمان مناسب این نوع از بیماری ها گام موثری خواهد بود.

سفر دکتر Daniel Roman Petersheim

دکتر Daniel Roman Petersheim از مرکز Ludwigs-Maximilians-University آلمان جهت گذراندن دوره یک ماهه فلوشیپ از تاریخ ۲۳/۰۶/۹۶ لغایت ۲۳/۰۷/۹۶ به مرکز تحقیقات نقص ایمنی آمدند.

همکاری های مشترک علمی مرکز تحقیقات نقص ایمنی اکتسابی با Necker Hospital

مرکز تحقیقات نقص ایمنی اکتسابی در جهت تشخیص و درمان بیماران نقص ایمنی با مراکز علمی و تحقیقاتی بزرگ و مطرح دنیا با Necker Hospital فرانسه تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

همکاری های مشترک علمی مرکز تحقیقات نقص ایمنی اکتسابی با دانشگاه فرایبورگ و دانشکده پزشکی هانور آلمان

مرکز تحقیقات نقص ایمنی اکتسابی در سال ۲۰۰۹ با دانشکده پزشکی هانور آلمان قرارداد همکاری امضا کرد و حاصل این همکاری ها تا کنون کشف دو ژن جدید موثر در ایجاد بیماری های نقص ایمنی اولیه می باشد. این مرکز همچنین در سال ۲۰۱۴، قرارداد همکاری دیگری با دانشگاه فرایبورگ امضا نموده است که در راستای آن محققین و دانشجویان، در تحقیقات بین مرکزی در حال فعالیت هستند.

چاپ مقالات مربوط به ژن های کشف شده با همکاری مرکز تحقيقات نقص ایمنی اکتسابی

مقاله سرکار خانم دکتر شرکت سرپرست مركز تحقيقات نقص ایمنی اکتسابی و همكارانشان در دانشکده پزشکی هانور آلمان در خصوص كشف ژن STK4 (یکی از ژن های عامل بیماری های نقص ایمنی اولیه) در مجله Blood با عنوان "The phenotype of human STK4 deficiency" به چاپ رسيد. همچنین همکاری این دو مرکز و کشف ژن جدید دیگر با نام JAGN1 منجر به دریافت جایزه از American Society of Hematology در سال ۲۰۱۴ و چاپ مقاله با عنوان " JAGN1 deficiency causes aberrant myeloid cell homeostasis and congenital neutropenia" در مجله Nature Genetics گردید.

دو ژن جدید عامل بیماری های نقص ایمنی اولیه کشف شد.

طی همکاری مشترک مرکز تحقیقات نقص ایمنی اکتسابی و مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با دانشکده پزشکی هانور آلمان، ژن جدید STK4 برای اولین بار در جهان در یک خانواده ایرانی مبتلا به بیماری نقص ایمنی در استان اصفهان کشف و ثبت گردید. این ژن بعنوان یکی از علل بیماریهای نقص ایمنی اولیه معرفی گردیده است.
اشتراک در مرکز تحقیقات نقص ایمنی اکتسابی RSS